תורת החשמל

הכנה לבחינת מה"ט בתורת החשמל

ספר זה הינו ספר עזר נפלא, המיועד לסטודנטים הניגשים לבחינה בתורת החשמל של מה"ט.

ממעלותיו של ספר זה:

 • כל הפתרונות לשאלות שבאתר, מופיעים בספר כאשר הם מחולקים לפי נושאים. חלוקה זו מאפשרת לימוד איכותי ואפקטיבי ביותר.
 • בספר קיימת חלוקה נוספת של שאלות מה"ט (ללא פתרונות), החל משנת 2010 ועד היום. חלוקה רחבה ומושקעת זו מעניקה שפע של שאלות לחזרה, עבור כל נושא כמעט שהופיע במה"ט.
 • בספר ישנם סיכומים לנושאים המרכזיים שבחומר הלימוד.
 • הספר מאפשר הכנה למבחן, עם נוחות לימוד הקיימת בלימוד עם ספרים. אפשרות זו, יחד עם חומר הלימוד באתר שנשאר תמיד זמין, מעניקים לסטודנט נוחות אופטימאלית בהכנה למבחן.
קטגוריה:

90.00

בקנייה מרוכזת כיתתית של 15 ספרים ומעלה המחיר הוא 80 ש"ח לספר, והמשלוח חינם.

בקנייה מרוכזת בלבד ניתן להעביר תשלום גם בהעברה בנקאית. למעוניינים באפשרות תשלום זו אין לבצע הזמנה דרך האתר, אלא להשאיר פרטים בתיבת הצור קשר, ואנו נחזור אליכם לתיאום ההזמנה. בקנייה מרוכזת תצא קבלה אחת בלבד על שם המזמין.

ספר זה הינו ספר עזר לסטונטים הניגשים לבחינה בתורת החשמל של מה"ט (מספר שאלון 90611, 93611, 93711, 90711, 92023). הניסיון מראה כי שיטת לימוד שהוכחה כיעילה פעמים רבות בסוג בחינות זה, הינה לימוד בסיסי לפי נושאים, ולאחר מכן לימוד שרירותי שלא לפי נושאים.
בלימוד הבסיסי לפי נושאים, הסטודנט בוחר תחילה נושא במה"ט שעליו הוא רוצה לעבוד, ופותר אך ורק שאלות מאותו הנושא. באופן זה של לימוד, משאלה לשאלה, אותו הנושא הולך ומתבהר. הסטודנט קולט את סגנון השאלות שבאותו הנושא, את החוקיות, את המבנה, את הניואנסים השונים ועוד ועוד. לאחר כמה וכמה שאלות, הסטודנט מתחיל לחוש כי הנושא "מונח אצלו בכיס", ופונה לנושא הבא. כך הסטודנט "מכסה עוד ועוד שטחים", עד להשלמת כל הנושאים כולם (על כל פנים העיקריים שבהם). זהו עיקר הלימוד לבחינה.

מכל מקום, היות ולבסוף על הסטודנט לגשת לבחינה שבה כלולים כל הנושאים, עליו להיות מתורגל גם לכך, ולפתור בחינות מה"ט ללא חלוקה לנושאים.

ספר זה בנוי באופן המאפשר ללמוד בשיטת לימוד זו. קיימות בספר למעשה שתי חלוקות של שאלות מה"ט לפי נושאים:

 • חלוקת שאלות מה"ט הכוללת פתרונות מלאים – חלוקה זו כוללת למעשה את כל הפתרונות שבאתר – מעל 110 פתרונות מלאים לשאלות! כל הפתרונות מחולקים לפי נושאים. חלוקת השאלות עצמה מופיעה למעשה בתוכן העניינים, והפתרונות עצמם מופיעים בגוף הספר. לפני הפתרונות של כל נושא, מופיע סיכום קצר של אותו הנושא (נבהיר שאין בספר פתרונות נוספים מעבר למה שקיים באתר, אלא שבספר הפתרונות מחולקים לפי נושאים, כגון מעלי זרם ישר, מעגלי זרם חילופין, מתחי צמתים, תבנין ועוד. ברוב המקרים גם נושאים אלה עצמם מחולקים לתתי נושאים, לפי הצורך והעניין).
 • חלוקת שאלות מה"ט ללא פתרונות – זוהי חלוקה רחבה יותר, הכוללת את כל בחינות מה"ט ממועד אביב 2010 ועד היום. סך הכול כ-40 בחינות ומעל ל-320 שאלות! בחלוקה זו הושקעו מחשבה רבה ועמל רב. לעבודה עם חלוקה רחבה זו יתרונות עצומים, וכפי שמעיד מי שלמד באופן זה. היא מאפשרת לסטודנט להיחשף לכמעט כל הנידונים שהופיעו במה"ט, ונותנת בידו שפע של שאלות לחזרה מכל הנושאים. בנוסף היא מעניקה לסטודנט "מיפוי" של הנושאים השונים שהופיעו במה"ט במהלך השנים. מיפוי זה מאפשר לסטודנט לראות אֵילו נושאים חוזרים יותר ואֵילו פחות, מהי התדירות של כל נושא בפרט בשנים האחרונות, ועוד.

 

כפי שצוין לעיל, יש לתרגל לבסוף גם פתרון של בחינות מה"ט שלמות, על מנת להתכונן כראוי לבחינה אמיתית. הלכך, את הפתרונות המלאים של שני המועדים האחרונים (אביב 2023) לא הכנסנו לחלוקת השאלות. הם הובאו בספר כפתרונות בחינה שלמים. פתרון בחינות אלו מתחבר לבחינות המגן, אשר גם כן מהוות תרגול של פתרון בחינה מלא. מי שחפץ בתרגול נוסף של בחינות שלמות, יכול להיעזר לשם כך באתר.

חשוב להדגיש, כי אין תפקידו של ספר זה לבאר את הנושאים שבחומר הלימוד מהרמה ההתחלתית. לשם כך כתבנו את ספרנו "תורת החשמל". ניתן לראות ספר כספר השלמה לספרנו "תורת החשמל". הוא מיועד למי שכבר קנה שליטה בחומר הלימוד, ברמה כזו או אחרת, והגיע לתקופה הסמוכה יחסית לבחינה, שבה הסטודנטים מתרכזים בעיקר בפתרון בחינות מה"ט משנים קודמות.

כאמור, עבור כל נושא ונושא כמעט הובא סיכום קצר של אותו הנושא, לפני הפתרונות לשאלות. בסיכום זה ניתן למצוא פרטים על הנידונים השייכים לאותו הנושא. כפי שצוין קודם לכן, אין תכליתו של ספר זה ללמד את חומר הלימוד מתחילתו. תכליתם של סיכומים אלה הוא לעשות סדר בדברים. להזכיר למי שכבר למד, את הדברים שעליו לדעת השייכים לאותו הנושא, מהן האפשרויות שיש בכל נושא, ומהי הדרך לטפל בכל אחת מהן. כמו כן מובאים בסיכומים אלה לעיתים "טיפים" ועצות מועילים לפתרון בחינות מה"ט.

שיטת הלימוד לפי נושאים, מלטשת ומבהירה כל נושא ונושא. ממצב שבו נושא מסוים נראה מעורפל ולא ברור כל הצורך, הוא הופך אט אט, משאלה לשאלה, להיות נושא ברור ומובן, שאיתו הסטודנט חש בנוח. מהלך זה מפיג חששות רבים הקיימים אצל הסטודנט. הסטודנט ניגש לבחינה עם ביטחון, כאשר הוא מיד "יודע לאן ללכת" בכל שאלה ושאלה, ומה צריך לעשות.

נציין כי שאלות מה"ט עצמן אינן מופיעות בספר בשל סיבה של זכויות יוצרים של מה"ט (ניתן למצוא בקלות את בחינות מה"ט באתר זה ובאתרים אחרים).

קרא עוד

חוות דעת

 1. נתנאל

  ספר שמרחיב את הידע ונותן הרבה עזרה. אין ספק שזה מה שעזר לי לעבור את מהט, ונתן לי עזרה גדולה למצוא דרכים לעוד פתרונות שהיו לי.

 2. טל

  הספר פנטסטי !!!!!

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן