תורת החשמל

תורת החשמל חלקים א+ב – מהדורה שנייה

הספר תורת החשמל שלפניכם, מקיף את רוב ככל החומר הנדרש עבור לומדי חשמל ומגנטיות, במסלולי הלימוד השונים שבארץ. הוא מותאם בעיקר ללומדים לתואר הנדסאי חשמל או הנדסאי אלקטרוניקה (הן הנדסאי מה"ט, הן הנדסאי משרד החינוך י"ג י"ד).

עבור סגל ההוראה מהווה ספר זה כלי עזר איכותי ונפלא, המקל מאוד על הוראת המקצוע בכיתה.

עבור הסטודנטים מהווה ספר זה מעין "מורה פרטי", שבו ניתן להיעזר בכל רגע נתון לאורך כל תקופת הלימודים.

קטגוריה:

250.00

המחיר 250 ש"ח הוא עבור ספר שלם (שני הכרכים). בקנייה מרוכזת כיתתית של 15 ספרים ומעלה (30 כרכים) המחיר הוא 230 ש"ח לספר שלם (שני הכרכים), והמשלוח חינם.

בקנייה מרוכזת בלבד ניתן להעביר תשלום גם בהעברה בנקאית. למעוניינים באפשרות תשלום זו אין לבצע הזמנה דרך האתר, אלא להשאיר פרטים בתיבת הצור קשר, ואנו נחזור אליכם לתיאום ההזמנה. בקנייה מרוכזת תצא קבלה אחת בלבד על שם המזמין.

ספר תורת החשמל שלפניכם (חלקים א+ב), הינו פרי עבודה מאומצת המשתרעת על פני שנים רבות. בעבודה על הספר לא נחסך שום מאמץ! הספר כולל למעלה מ-1600 עמודים, המחולקים לשני כרכים.

בתוך הספר תוכלו למצוא תיאוריה מלאה המתאימה גם ללימוד עצמי, למעלה מ-240 דוגמאות פתורות, ולמעלה מ-850 שאלות לחזרה! כל אלה מעניקים מענה לרוב ככל המקרים שהופיעו בבחינות השונות בתורת החשמל, שנערכו ברחבי הארץ בעשורים האחרונים.
לפני כתיבת כל אחד מהנידונים שבספר נערך עיון מקיף בספרות הקיימת בנידון, בין בספרים הידועים בעברית ובין בספרים בשפה האנגלית. כמו כן נעשתה השוואה לאופן הוראת אותם הנידונים במקומות שונים בעולם. פעמים רבות דבר שנמצא במקום זה לא נמצא במקום אחר, כך שספר זה מהווה ריכוז של הוראת המקצוע ממקורות שונים ומגוונים לתוך ספר אחד.

יחד עם זאת ספר זה לא נכתב "בתנאי מעבדה" בלבד. הוא נכתב בצמוד להוראת הדברים בפועל בכיתות על ידי מחבר הספר. בכל שנה מהשנים האחרונות יצאה גרסת ניסוי מעודכנת של הספר, שהופצה בהפצה מוגבלת, עד להוצאת המהדורה הראשונה בינואר 2023. מהלך זה איפשר לבחון את הספר "בתנאי שטח", ולהתאימו יותר ויותר לצרכים הלימודיים השונים. הביקורות במהלך השנים האחרונות היו נהדרות, ורבים מהלומדים בספר הגיעו להישגים מרשימים. חלקם בעקבות הלימוד בספר אף הפכו להיות מרצים בעצמם.
בכתיבת הספר עמדו לנגד עיננו תמיד שני עקרונות מנחים עיקריים – מצד אחד הקפדה על עבודה יסודית ומדויקת ביותר מבחינה פיזיקלית, גם בפרטים זניחים לכאורה. מצד שני הקפדה על ניסוח הדברים באופן בהיר ומובן לכל לומד, ככל שהדבר ניתן.

כל פרק מפרקי הספר בנוי מארבעה מרכיבים עיקריים:
תיאוריה מלאה – התיאוריה מותאמת ללימוד עצמי, והיא נכתבה בשפה קולחת ומובנת. התיאוריה מוגשת בצורה ייחודית המאפשרת שני מסלולי לימוד – מסלול עבור הלומדים ברמה התחלתית, ומסלול עבור הלומדים ברמה מתקדמת (לרוב מדובר במרצים, וכן תלמידים שרוצים לדעת יותר). שני מסלולי הלימוד הופרדו באופן ברור – חלקי הלימוד המתאימים לרמה המתקדמת מובאים על גבי רקע שונה, כך שניתן לדלג עליהם בקלות. באופן זה מקפל ספר זה בתוכו למעשה שני ספרים בשתי רמות. בחלקים המיועדים לרמה המתקדמת מובאים הרחבות שונות, ובנוסף מובא בהם הפיתוח המתמטי והפיזיקלי של רוב ככל הנוסחאות שבספר.

דוגמאות פתורות – כמעט על כל נידון ונידון שבתיאוריה מובאת דוגמה מתאימה, שתפקידה "להוריד את התיאוריה לשטח" לשאלה מעשית. הדוגמאות פתורות בפירוט רב והן מלוות בשרטוטים מתאימים, כך שלכל לומד יתאפשר להבין את החומר הנלמד. פעמים רבות מובאות כמה וכמה דוגמאות סביב אותו נידון, מתוך מטרה להקיף את רוב ככל ה"ניואנסים" השייכים לאותו נידון. כמו כן לעיתים מובאות דוגמאות ברמה המתקדמת, תוך ציון והדגשה על הרמה והייעוד של דוגמאות אלו.
לדוגמאות הפתורות מטרות נוספות – הן משמשות "עוגן לימודי" עבור הנידונים השונים, כך שגם אם עבר זמן רב יחסית מאז שהתלמיד למד את אותו נידון, "יש לו לאן לחזור" והוא בקלות יכול להיכנס שוב לעניין. בנוסף תפקידן להדגים כיצד יש לערוך תשובה בצורה מסודרת ומקצועית, כפי הנדרש בבחינות.

שאלות לחזרה – בסוף כל פרק מובאות שאלות רבות, שלהן תשובות סופיות בלבד. מטרתן ברורה – לשנן את החומר הנלמד. ניתן לפותרן במסגרת הלימוד בכיתה, ולחילופין ניתן לפותרן במסגרת של שיעורי בית.
השאלות מסודרות מאוד, והן מחולקות לפי נושאי הלימוד השונים של הפרק, מהקל אל הכבד, החל מהרמה הבסיסית, ועד לרמת הנדרשת בלימודי הנדסאי (ולעיתים אף מעבר לכך). השתדלנו שמצד אחד יהיה שפע של שאלות לחזרה, ומצד שני השתדלנו שלא לחזור על אותו סוג שאלה שוב, על מנת שלא להטריח ללא צורך. הלכך כמעט בכל שאלה קיים חידוש מסוים כזה או אחר שאינו מופיע בקודמתה.

סיכום הפרק – כל פרק נחתם בסיכום של הנידונים המופיעים באותו הפרק. סיכום זה כולל הן את הנוסחאות המובאות בפרק, והן "משפטי מפתח" המהווים קיצור של הנלמד בפרק. סיכום זה מהווה סוג של "כל התורה על רגל אחת". הוא מצמצם לימוד נרחב למדי, לכדי עמודים בודדים.
מטרתו של סיכום הפרק להוות מקור לחזרה ושינון של הנידונים שבפרק. יחד עם זאת, הניסיון מראה שתלמידים רבים המתקשים בלימודם באופן יחסי, מצאו לעצמם בסיכומים אלה מקור עיקרי ללמוד ממנו.

אנו תקווה כי הספר יהיה לעזר רב לכל מי שיעיין בו, ויקל ככל שניתן על לימוד מקצוע תורת החשמל.

קרא עוד

המלצות

(ההמלצות מתייחסות למהדורות הניסוי שהופצו בשנים האחרונות)

Quote Start
משה קופל
מרצה למקצועות החשמל

ברצוני להעלות על הכתב מעט משבח פועלו של מר תומר אריאל, מחבר הספר "תורת החשמל".

לאחרונה נדרשתי ללמד תורת החשמל בכיתת הנדסאים המונה מעל ל-40 סטודנטים במסלול מה"ט. במחשבותיי כיצד לייעל את המהלך, החלטתי לבחור ספר ספציפי שילווה את הסטודנטים בקורס, הן בקריאת החלק התיאורטי והן בבחירת התרגילים.

מרצה בכיר הכיר לי את תומר אריאל, ביודעו כי האחרון לקראת סיום כתיבה של ספר בתורת החשמל. עיון ראשוני בספר הראה כי נעשתה כאן עבודה רצינית, מחושבת, המשלבת בין הוראת התוכן העיוני לבין תרגולים איכותיים. כל אחד מהפרקים בספר מורכב מפתיח, הוראה מפורטת של התוכן העיוני, שאלות הבנה, שאלות חישוביות ותקציר של הנקודות העיקריות שנלמדו בפרק. בנוסף, הספר מציע חלוקה חדשה וייחודית של תכני הלימוד בין הסמסטרים. נוכחתי לזהות שמדובר בכלי עזר אמיתי עבור סטודנטים בכל הרמות.

יום פקודה הגיע והסטודנטים בכיתתי הצטיידו בשני כרכי הספר. כמרצה המלמד יותר מעשור, הרגשתי שהספר הקל עליי הלכה למעשה את העבודה מול הסטודנטים. נעזרתי רבות בשאלות המוצגות בו, הן בדיונים ובתרגולים בתוך בכיתה, והן במשימות הבית. הסטודנטים שידרו בכל העת תגובות חיוביות באשר לתכני הספר, השרטוטים המופיעים בו והתרגילים מחדדי ההבנה. אמליץ על הספר גם לדורות הבאים.

הנני ממליץ בחום רב על הספר "תורת החשמל" מאת תומר אריאל, לסטודנטים ולמרצים כאחד.

בכבוד והערכה

Quote Start

אבי יומטוביאן

אבי יומטוביאן

       מרצה לחשמל ומקצועות האלקטרוניקה

ידידי היקר תומר אריאל עשה עבודה מדהימה בכתיבת ספר מסודר ומפורט מאוד בתורת החשמל, אך דאג בו זמנית שהספר יהיה שווה לכל נפש באמצעות הסברים ושרטוטים רבים. 

כל מי שיעיין בספר וישמע את הסטודנטים שלמדו דרכו יראה את התרומה הגדולה שלו להצלחת כל הכיתה בכלל, והסטודנט בפרט. 

לעניות דעתי ספר זה של תומר אריאל, על שני חלקיו הגדושים, הוא הספר הטוב ביותר לתורת החשמל שנכתב בשנים האחרונות, ואין לי ספק שסטודנטים מכל שכבות האקדמיה (הנדסאים ומהנדסים) ירוו ממנו נחת ויצליחו ללמוד מקצוע יסודי זה בהצלחה ובהבנה רבה.  

אני ממליץ! 

 

 

Quote Start
ויקטור באי

תודה רבה על ספר מצוין שעזר לי לקבל בבחינה ציון מרבי. לעולה חדש כמוני לא קל בכלל ללמוד ולהבין חומר לימוד בגלל השפה, אך עם הספר של תומר אריאל לא צריך לדעת עברית ברמה גבוהה, כי הכול מוסבר בפשוט ובמינימליזם.

Quote Start
איציק ברגשטיין
(ציון סופי 100 בתורת החשמל של מה"ט)

רציתי להמליץ בחום על הספר של המרצה תומר אריאל. אחרי שנה שלמדתי מתוך הספר ועם ציון 100 במה''ט אני יכול להגיד שהספר עזר בכל שלב בלימודים.

הוא כתוב בצורה טובה מאוד. החומר ערוך בצורה מאוד מפורטת ובהדרגתיות, כך שהחומר יושב טוב. בנוסף שיטות הניתוח של המעגלים מובאים בצורה קליטה ביותר. גם ניתוח המעגל החשמלי מובא מכל זווית מחשבתית שתיתכן.

החומר מאוד מקיף וגם יש בו חומר לעיון למי שרוצה להעמיק, אבל הוא כתוב בנפרד כדי לא לבלבל  את הלומד. בנוסף הספר מאוד מסודר ומסוכם לכל נושא וקל לחפש בו  את מה שאתה מתקשה.

תודה תומר,

מכל הלב

Quote Start
נועם רוג'רס
(ציון סופי 100 בתורת החשמל של מה"ט)

ההסברים המורחבים בספר והרקע הכללי בכל פרק, עזרו לי להבין את החומר בצורה טובה מאוד. הדוגמאות המפורטות עזרו לי לפתור תרגילים ברמות שנות, מה שעזר לי בהמשך במבחנים. בנוסף חלק מהתרגילים בספר הם ברמה של מה"ט, מה שעוזר לתרגול לפני כל מבחן.

Quote Start
דוד מרקוביץ
(ציון 100 בתורת החשמל של מה"ט)

רוצה להודות לך על כל העזרה וההשקעה, לימדת אותי ללמוד לבד את החומר הרב, והספר שלך כיסה את התיאוריה והתרגילים בצורה הכי ברורה ויסודית שיכולתי לבקש. בעזרתו הצלחתי להוציא מאה במה"ט. מעריך אותך מאוד, תודה לך.

Quote Start
אהרן זייגן

הפקתי תועלת רבה מן הספר. הספר מספק יריעה רחבה של ידע וכלים מעשיים ללימוד והבנה מעמיקה של כלל הנושאים.

Quote Start
אבי ידיגר

תומר היקר, ראשית אני רוצה להודות לך על שהצלחת להעביר לנו את החומר בתורת החשמל בצורה מעולה, בשנה מאתגרת שרובה התנהלה בזום.

חיברת ספר לתורת החשמל, ולמרות שהוא לא גמור, נתת לנו להרגיש חלק בעשייה המבורכת הזאת, כאשר ביקשת מאתנו התלמידים משוב בכדי לשפר ולתקן עבור התלמידים הבאים.

הספר תרם לנו רבות להבנת החומר הנלמד, מהחומר הבסיסי ועד לחומר המורכב ברמה של תרגילי מה"ט, דרך תרגולים והסברים ובעיקר פתרונות מסודרים ואמינים. אין לי ספק שזה מה שתרם לכולנו לעבור את מבחן מה"ט בהצלחה. אתה מרצה בחסד עליון והלוואי וירבו כמוך עוד, כמו שנאמר "מורה טוב מורה לחיים".

בידידות אבי ידיגר

Quote Start
דור גרפי
(ציון סופי 91 בתורת החשמל של מה"ט)

ממליץ בחום על הספר תורת החשמל מאת תומר אריאל. גם בימים שלא הגעתי 100% ללימודים הייתה לי אפשרות לקרוא את ההסברים בכל נושא, ולאחר מכן לתרגל תרגילי בסיס. כך התיישב אצלי החומר הנלמד. בטוח שספר זה תרם לי רבות להצלחה.

Quote Start
בצ'קלה ויאצ'לב (סלבה)
(ציון סופי 96 בתורת החשמל של מה"ט)

הספר מסביר באופן יסודי ומלא את החומר לתורת החשמל. מרמה של מתחילים שאין להם ידע קודם בתחום, לרמה בשאלות מה"ט ואפילו יותר. הספר מפרט כל שיטה, דרך, ונושא שעזרו לנו לצלוח ולהוציא ציונים גבוהים במה"ט.

Quote Start
נתנאל
(ציון סופי 99 בתורת החשמל של מה"ט)

שמי נתנאל, בשנה א' למדתי למבחן בתורת החשמל וקיבלתי 99 בציון הסופי. במהלך השנה למדתי בצורה שיטתית ומקיפה בספריו של תומר אריאל, וכן נעזרתי רבות באתר האינטרנט שלו.

דרך הלימוד מתאפיינת בכך שהיא בונה אותך, הסטודנט, החל מאפס ידע, דרך תרגילים קצת פחות וקצת יותר קשים, עד שאתה מגיע לתרגילי מה"ט כמי שהחומר מונח בכיסו.

שיטה זו נתנה לי את הכלים להגיע לרמה יפה של שליטה בחומר, ולכן אני ממליץ בחום לכל סטודנט שרוצה להצליח גם כן להיעזר בספרים ובאתר.

Quote Start
אלון בסון
סטודנט שהפך למרצה (ציון סופי 100 בתורת החשמל ואלקטרוניקה של מה"ט)

בתור סטודנט שנה א' להנדסאי אלקטרוניקה, תורת החשמל הינו מקצוע בסיס שיש לשלוט בו. 

בזכות הספר, הצלחתי להיכנס ברגל ימין ובבטחה לעולם שלם ומרתק ביותר! 

מבנה הפרקים בספר הוא מן מהקל אל הכבד, החולש על המון נושאים שונים בתורת החשמל, תוך כדי הסברים מפורטים, דוגמאות, פיתוחים מתמטיים, והרבה מאוד תרגילים בכל הרמות. 

הספר עזר לי לקבל ציון של 100 במבחן מה"ט בשנה א', בעזרתו הצלחתי להכין את עצמי, ולפצח כל תרגיל ותרגיל שנתקלתי בו, תוך כדי ביטחון מלא בפתרון. 

לימים הפכתי למרצה במקצוע תורת החשמל, בזכות הכלים שרכשתי בעזרת הספר של תומר אריאל.

לסיכום, מדובר בספר המהווה ליווי אישי, לתלמידים ומרצים כאחד.

Quote Start

אבי יומטוביאן

אבי יומטוביאן

       מרצה לחשמל ומקצועות האלקטרוניקה

ידידי היקר תומר אריאל עשה עבודה מדהימה בכתיבת ספר מסודר ומפורט מאוד בתורת החשמל, אך דאג בו זמנית שהספר יהיה שווה לכל נפש באמצעות הסברים ושרטוטים רבים. 

כל מי שיעיין בספר וישמע את הסטודנטים שלמדו דרכו יראה את התרומה הגדולה שלו להצלחת כל הכיתה בכלל, והסטודנט בפרט. 

לעניות דעתי ספר זה של תומר אריאל, על שני חלקיו הגדושים, הוא הספר הטוב ביותר לתורת החשמל שנכתב בשנים האחרונות, ואין לי ספק שסטודנטים מכל שכבות האקדמיה (הנדסאים ומהנדסים) ירוו ממנו נחת ויצליחו ללמוד מקצוע יסודי זה בהצלחה ובהבנה רבה.  

אני ממליץ! 

 

 

חוות דעת

 1. בר

  ממליץ בחום על רכישת הספרים
  הסברים מורחבים, דוגמאות, תרגילי תרגול וסיכומים.

 2. נתנאל

  ממליץ מעומק הלב לכולם❤️
  פשוט ספר שהוא דרך סלולה להצלחה!

 3. Eitan

  סטודנט מגמת חשמל ,עברתי על חלק א' וכעת חלק ב' ,פשוט מתפעל מהספרים הללו שרואים שהושקעה בהם עבודה מרובה, הכול מוסבר בטוב טעם לאורך ולרוחב עם סיכומים וכללים מחדדים לכל פרק על מקומו שלא ראיתי בשום ספר עדיין. היום אני מבין דברים שלא הבנתי קודם, אין לי ספק שהספרים הללו מקדמים את הלומדים בהם.
  מומלץ בחום.

 4. אברהם מלקאן

  רכשתי את 2 הספרים של תומר אריאל
  ממליץ על הספרים בחום , הספר עשיר בידע , הכתב ברור מאוד ונוח לקריאה.
  כל סטודנט שרוצה להצליח חייב את הספרים האלו.

 5. אליאב שריקי

  ספר הכי טוב שיש היום בשוק ללמידה של תורת החשמל, בנוסף יש הרבה תרגול, יש הרבה הסבר על כל נושא ונושא במלל מה שאין בספרי תורת החשמל האחרים.

 6. נתנאל

  קודם כל קראתי את שני הספרים, אני סטודנט להנדסאי חשמל שנה א, והספרים האלה חיזקו לי את מערכת הלמידה. עוקב אחרי תומר תקופה ארוכה, ומאוד נהנה לראות תרגילים, שיש לכל תרגיל הסבר והדרכה. מומלץ לכל אחד.

 7. דור

  סטודנט לחשמל שנה ראשונה, הספרים מפשטים את החומר על הצד הטוב ביותר, הסיכומים יוצאים מן הכלל והכל בהסבר פשוט ומובן לתלמיד.
  ממליץ בחום.

 8. ישראל

  ממליץ בחום על שני הספרים של תומר אריאל
  ספר חובה למי שרוצה להבין בצורה טובה ובהירה את כל תורת החשמל, הסבר יסודי ומעמיק, והכי חשוב שדרך הלימוד מוגש בצורה ייחודית שהלימוד בו פשוט נהפך לחוויה.
  ממליץ מאוד!!!

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן